REWOLWER KAWALERII USA 1876r w lakierowanym pudełku DENIX MODEL 1-1191 NQ

Replika jest wykonana ze stopu ZnAlu, obicia rękojeści z bejcowanego drewna, umieszczona w lakierowanym pudełku

Więcej szczegółów

1-1191 NQ

Cena i zamówienie
  • 258,00 zl brutto

Stan: TOWAR DOSTĘPNY

REWOLWER KAWALERII USA 1876r w lakierowanym pudełku  
DENIX MODEL 1-1191 NQ

DANE TECHNICZNE:
Replika jest wykonana ze stopu ZnAlu, obicia rękojeści z bejcowanego drewna, umieszczona w lakierowanym, tekturowym eleganckim pudełku z wizerunkiem wojennej bitwy. Możliwość oddania tzw. suchego strzału. Colt posiada obrotowy bęben z sześcioma komorami nabojowymi. Bęben można obrócić bezpośrednio lub obracany jest przez mechanizm podczas napinania kurka. W replice tylna ściana oporowa została z jednej strony zaopatrzona w otwieraną do dołu pokrywę bębna. Pod lufą umieszczono działający prętowy rozładownik, co pokazujemy na zdjęciach.

Materiał: metal, drewno
Waga: 1070 g
Rozmiar: 34 cm
Kolor: srebrno - brązowy
Producent : DENIX SA Hiszpania

UWAGA:
Nie strzela na żadne kulki itp. Proponowane repliki wykonane są ze specjalnych miękkich stopów co uniemożliwia ich przekalibrowanie i dlatego nie potrzebują zezwolenia aby zostały wprowadzone do obrotu handlowego.

HISTORIA:
Rewolwer – pierwsza w historii wielostrzałowa broń palna powtarzalna (nieautomatyczna; krótka, bardzo rzadkie są konstrukcje rewolwerów samopowtarzalnych), w której funkcję magazynka niewymiennego (magazynu) spełnia obrotowy bęben z kilkoma komorami nabojowymi (zwykle sześcioma). Najnowsze konstrukcje rewolweru wykorzystują mechanizmy pozwalające na jednoczesny obrót bębna oraz napięcie kurka w wyniku ściągania języka spustowego. W najwcześniejszych rewolwerach obrót bębna był dokonywany ręcznie. Pierwsza udana konstrukcja rewolweru autorstwa Colta umożliwiała obrót i ustalenie bębna we właściwej pozycji poprzez odciągnięcie kurka. W wyniku obrotu bębna wokół osi równoległej do osi lufy, poszczególne komory nabojowe (z nabojami) ustawiają się kolejno na przedłużeniu osi lufy. Po odpaleniu spłonki naboju za pomocą kurka, pocisk opuszcza komorę nabojową w bębnie, przedostając się do lufy i następnie wylatując z niej.
Chociaż rewolwery są znane od XVII wieku, ich rozwój rozpoczął w zasadzie wynalazek Samuela Colta, który w 1831 r. skonstruował pierwszy rewolwer kapiszonowy. Do najbardziej znanych rewolwerów należą: Colt, Smith & Wesson, Nagant.
OPIS:
Colt to ręczna broń bębenkowa (rewolwer) oraz wiele typów broni palnej. Pierwotnie była to broń na proch czarny. Proces ładowania polegał na nasypaniu odmierzonej dawki prochu do komór w bębenku, zabezpieczeniu go przybitką i wciśnięciu kul oraz nałożeniu kapiszonów. W roku 1847 Colt uzyskał patent na model z sześciokomorowym bębenkiem.

Brak komentarzy klienta.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze. Proszę sie zalogować.