•  
 • NAPOLEOŃSKA PANOPLIA Z DWOMA SZABLAMI DENIX MODEL 523

  NAPOLEOŃSKA PANOPLIA Z DWOMA SZABLAMI DENIX MODEL 523

  Prezentowana replika tarczy wykonana jest z  drewna

  Więcej szczegółów

  523

  Cena i zamówienie
  • 118,00 zl brutto

  Stan: TOWAR DOSTĘPNY

  NAPOLEOŃSKA PANOPLIA Z DWOMA SZABLAMI  DENIX MODEL 523

  DANE TECHNICZNE:
  Prezentowana replika tarczy wykonana jest z  drewna (podstawa). Pośrodku bogato zdobiony ryngraf z metalu (cynkalu), a w nim doskonale prezentują się dwie skrzyżowane szable. Szable są wyciągane.  W komplecie haczyk do powieszenia.

  Materiał: stop cynku i aluminium oraz drewno
  Wysokość płytki: 26 cm
  Szerokość: 16 cm
  Waga: 600 g
  Producent : DENIX SA Hiszpania

  UWAGA:
  Oferowany przez naszą firmę asortyment ma charakter dekoracyjny i nie posiada cech użytkowych zgodnie z Ustawą o broni i amunicji. Nasze produkty nie stanowią broni lub jej przeróbek i jako imitacje mogą być kupowane bez zezwoleń.

  HISTORIA:
  Do czasu wprowadzenia broni palnej, tarcza była stałym element uzbrojenia piechoty i jazdy, służącym osłonie ciała walczącego żołnierza przed ciosami nieprzyjaciela. Podobnie jak miecz, także tarcza wywodzi się z starożytności. Jej kształt ulegał wielu przeobrażeniom, a jej powierzchnia była zdobiona w przeróżny sposób. W średniowieczu na tarczy pojawiły się herby, a tarcza stała się wizytówką wojownika. Najsłynniejszą tarczą była homerowska egida, tarcza Zeusa, która według mitologii greckiej była wykuta przez Hefajstosa. Potocznie zwana tarczą nazywana jest również  ryngrafem, herbarzem czy panoplią.
  Panoplia,  motyw dekoracyjno -symboliczny złożony najczęściej z broni białej i uzbrojenia ochronnego (tarcz, mieczy, zbroi, hełmów) często stylizowanych na spartańskie) i ułożonych w płaszczyźnie pionowej, symetrycznie wokół tarczy z herbem właściciela. Nazwa pochodzi od greckiego pan - wszystko i hoplon - tarcza hoplity i oznaczała pełny rynsztunek ciężkozbrojnego wojownika.

  Brak komentarzy klienta.

  Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze. Proszę sie zalogować.